خانه / راهنمای خرید / راهنمای خرید دوربین مداربسته / راهنمای نصب دوربین مداربسته در ساختمان مسکونی

راهنمای نصب دوربین مداربسته در ساختمان مسکونی

دوربین مداربسته مجتمع مسکونی

 

معمولا نصب دوربین مداربسته در مجتمع های مسکونی توسط ساکنین به چند منظور مشترک انجام می شود. که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد :

  • کنترل ورود و خروج افراد به ساختمان یا محوظه اختصاصی آن
  • نظارت بیشتر بر قسمت های مختلف ساختمان توسط نگهبان
  • جلوگیری از سرقت های رایج در مجتمع های مسکونی
  • جلوگیری از سرقت وسایل داخل خودروها
  • جلوگیری از آسیب به وسایل نقلیه ساکنین
  • و …

ما در این آموزش سعی داریم شما را با برخی از نکات مهم در خریداری سیستم مداربسته و نصب آن برای ساختمانهای مسکونی آشنا کنیم تا بتوانید در هنگام خرید از این اطلاعات استفاده کنید.

 

انتخاب نوع سیستم

از آنجایی که معمولاً وسعت مکانهای نصب دوربین مداربسته در ساختمانهای مسکونی کم می باشد و هزینه پیاده سازی تجهیزات نظارتی برای ساکنین یکی از فاکتورهای مهم به شمار می آید, معمولا از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده می شود چون هزینه پایینتری نسبت به دوربین های تحت شبکه با کیفیت بالا دارد.

 

اگر برای ساختمانهای خیلی بزرگ با فضای خارجی وسیع قصد خرید سیستم مداربسته دارید می توانید از دوربین های AHD استفاده کنید که قیمتشان نزدیک به دوربین های آنالوگ سنتی می باشد اما کیفیت اشان تا ۲ مگاپیکسل می باشد که جایگزین مناسبی برای دوربین های آنالوگ می تواند باشد.

 

انتخاب برند مناسب

با توجه به اهمیت قیمت و مقرون به صرفه بودن سیستم برای ساکنین و بودجه محدود آنها برای مشارکت پیشنهاد می شود از برندهای متوسط به بالا بازار انتخاب کنید که کیفیت بالا را در قبال هزینه متوسط در اختیار شما قرار خواهد داد. اکیدا توصیه می شود هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید چون دوربین های خیلی ارزان و برندهای متفرقه معمولا کیفیت غیر واقعی بر روی مشخصات آنها درج شده و علاوه بر بی کیفییت بودن محصول و خرابی آن به دلیل کیفیت پایین, نظارت تصویری ساختمان را با مشکل مواجه می کند و چهره فرد در تصاویر قابل تشخیص نخواهد بود.

از برندهای معتبر پیشنهادی می توان به : Hikvision – Dahua و … اشاره کرد.

 

محل های نصب دوربین مداربسته

انتخاب محل های نصب دوربین مداربسته و تعداد دوربین های مورد نیاز به وسعت , نوع مجتمع مسکونی و فضاهای آن بستگی دارد. از مکان های رایج می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ورودی ساختمان : بسته به نوع مجتمع مسکونی این ورودی می تواند شامل درب حیاط و درب اصلی مجتمع باشد . این قسمت یکی از مهمترین قسمت های ساختمان می باشد که محل اصلی ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه می باشد.

حیاط مجتمع : در صورتی که مجتمع شما دارای حیاط می باشد پیشنهاد می شود در این مکان نیز از دوربین مداربسته استفاده شود.

پارکینگ ها : نصب دوربین در ورودی پارکینگ برای کنترل ورود و خروج خودروها و دوربین های دیگر بستگی به وسعت برای نظارت بر خودروهای ساکنین ساختمان.

محوطه روبروی ساختمان : در صورتی که ساکنین وسایل نقلیه خود را روبروی ساختمان پارک می کنند برای نظارت بر این قسمت پیشنهاد می شود بسته به محیط از یک یا دو دوربین استفاده شود.

پشت بام : در صورتی که پشت بام ساختمان در مجاورت سایر ساختمنها قرار دارد از حداقل ۱ دوربین برای پوشش ورودی آن استفاده کنید.

آسانسورها : آسانسور ها یکی از راه های دسترسی به طبقات مختلف است در داخل آسانسورهای مجتمع نیز باید دوربین نصب شود.

 

انتخاب نوع دوربین

در راهنمای خرید دوربین مداربسته به انواع دوربین و کارایی آن اشاره شد. در مجتمع های مسکونی نیز برای فضاهای خارجی از دوربین بولت و برای فصاهای داخلی بستگی به نوع مجتمع می توانیم از دوربین های دیگر مثل دام نیز استفاده کنیم . پیشنهاد می شود حتما در فضاهای خارجی غیر مسقف از شیلد برای محافظت از دوربین استفاده شود.

 

باکس DVR

انتخاب مکان نصب دستگاه DVR

در مجتمع های بزرگ اتاق مخصوص نگهبانی یا اتاق آسانسور یکی از مکانهای استقرار دستگاه DVR می تواند باشد. شما می توانید از رک های مخصوص برای محافظت از دستگاه استفاده کنید.

 

در صورتی که ساکنین تمایل به مشاهده تصاویر داشته باشند می توان از طریق انتقال آن بر روی آنتن مرکزی و توسط دستگاهی به نام مدولاتور اقدام کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *