خانه / مقالات / مقالات دوربین مداربسته / HDMI دوربین مداربسته چیست؟

HDMI دوربین مداربسته چیست؟

کابل HDMI دوربین مداربسته

HDMI دوربین مداربسته چیست؟

HDMI مخفف عبارت High Definition Multimedia Interface و به معنی رابط چند رسانه ای ( صدا و تصویر ) با کیفیت بالا می باشد. رابط اچ دی ام آی یک رابط جدید برای اتصال دستگاه های ذخیره ساز دوربین مداربسته مانند دستگاه DVR, NVR و … می باشد. از جمله مزایای این رابط نسبت به رابط های قدیمی امکان ارسال صدا بدون استفاده از کابل جداگانه و کیفیت بالای انتقال تصویر در این کابلها می باشد.

کابلهای HDMI دوربین مداربسته از تجمع ۱۹ سیم در یک کابل ایجاد شده است.

کابلهای HDMI دوربین مداربسته معمولا دارای محدودیت متراژ هستند و کابلها با توجه به نوع و مواد استفاده شده در ساخت آنها دارای محدودیت های متفاوت می باشند البته با توجه به نیاز و کاربری کابلهایی با طول ۴۰ متر نیز ساخته می شوند. در صورت استفاده از کابل HDMI دوربین مداربسته با طول زیاد استفاده از تقویت کننده های سیگنال HDMI ضروری می باشد.

کابل HDMI دوربین مداربسته دارای ورژن های مختلف می باشد. در ورژن ۱ آن می توان تصاویر را با ابعاد ۱۹۲۰*۱۰۸۰ پیکسل و ۸ کانال صدا با فرکانس ۱۹۲ کیلوهرتزی انتقال داد. در ورژن ۲ آن می توان تصاویر را با ابعاد ۴۰۹۶×۲۱۶۰ پیکسل و ۳۲ کانال صدا ۱۵۳۶ کیلوهرتزی انتقال داد. در ورژن ۲ کابل HDMI قابلیت تبادل ۲ طرفه با ۴ مسیر صوتی و ۲ مسیر تصویری اضافه شده است.

در تجهیزات دوربین مداربسته معمولا از ورژن ۱ آن استفاده می شود. این کابلها توسط شرکت های مختلف تولید می شوند و در طول های متفاوت به راحتی در بازار قابل تهیه می باشند. پیشنهاد می شود همیشه از کابل های اچ دی ام آی دوربین مداربسته با کیفیت بالا استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *