راهنمای خرید دستگاه DVR

دستگاه DVR

راهنمای خرید دستگاه DVR

دستگاه DVR یکی از مهمترین بخش های سیستم مداربسته می باشد, در هنگاه خرید دستگاه دی وی آر باید ابتدا نیاز خود را شناسایی سپس با رعایت نکات زیر اقدام به خرید دستگاه DVR با توجه به نیاز خود و محصولات موجود در بازار نماییم . در این راهنما میخواهیم شما را با مهمترین نکات در خریداری دستگاه دی وی آر مناسب آشنا کنیم.

تعداد کانال دستگاه DVR

تعداد کانال دستگاه و دوربین پشتیبانی شده توسط آن یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب دستگاه دی وی آر می باشد. همانطور که در مطالب قبلی گفته شد دستگاه های دی وی ار با تعداد کانال های ۴, ۸, ۱۶ , ۳۲ و … کانال ساخته می شوند که ما باید تعداد کانال دستگاه DVR را براساس تعداد دوربین های مداربسته خود انتخاب کنیم.

پیشنهاد می شود موقع انتخاب تعداد کانال دستگاه به امکان افزایش تعداد دوربین مداربسته در پروژه نیز توجه کنید چون در غیر اینصورت در صورت نیاز به اضافه کردن دوربین مداربسته جدید نیاز به تعویض دستگاه DVR خواهید داشت. پس بهتر است مثلا اگر ۴ دوربین مداربسته برای نصب دارید از یک دستگاه دی وی آر ۸ کانال استفاده کنید.

 

رزولوشن ( کیفیت ) ضبط دستگاه DVR

یکی از فاکتورهای دیگر در انتخاب دستگاه دی وی آر کیفیت ضبط دستگاه و تعداد فریم آن می باشد. هرچه این کیفیت بالاتر باشد دستگاه از قیمت بالاتری برخوردار است.

 

تعداد هارد پشتیبانی شده توسط دستگاه DVR

از فاکتورهای دیگر در انتخاب دستگاه دی وی آر تعداد و ظرفیت هارد پشتیبانی شده در دستگاه می باشد. در صورت نیاز به مدت زمان زیاد برای ضبط تصویر حتما از دستگاه با ظرفیت پشتیبانی بالا از هارد دیسک استفاده کنید.

 

نرم افزار انتقال تصویر دستگاه DVR

توجه به نرم افزار انتقال تصویر دستگاه DVR یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب آن می باشد. دستگاه های DVR از نرم افزار انتقال تصویر مخصوص به خود استفاده می کنند که هر کدام از آنها قابلیت ها و توانایی های خاص خود را دارند. دستگا های متفرقه دارای نرم افزار ضعیفی می باشند و ضعف زیادی در این قسمت دارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *