خانه / مقالات / مقالات دوربین مداربسته / اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته

اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته

اتاق مانیتورینگ دوربین مدار بسته

اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته

اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته یکی از الزامات برای پیاده سازی تجهیزات نظارت تصویری در پروژه های بزرگ یا مکان های حساس مانند بیمارستان, پادگان, مترو و … با تعداد دوربین بالا می باشد. لازم است در اتاق های مانیتورینگ از تجهیزات با کیفیت برای مشاهده بهتر تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته استفاده کرد.

تصاویر دوربین مداربسته معمولا در دسته بندی های ۱۶, ۳۲ تایی تقسیم بندی شده و در یک نمایشگر مجزا نمایش داده می شوند.

مثلا یک مکان با ۱۲۸ دوربین مداربسته را در نظر بگیرید که این ۱۲۸ دوربین را اگر بخواهیم به دسته بندی های ۳۲ تایی تقسیم کنیم نیاز به ۴ نمایشگر برای مشاهده آنها و ۲ اپراتور برای نظارت بر آنها داریم که هر اپراتور وظیفه نظارت بر ۲ نمایشگر و مجموعا ۶۴ تصویر را بر عهده دارند. علاوه بر ۴ نمایشگر اصلی حداقل به ۲ نمایشگر با ابعاد کمتر برای مشاهده تصاویر مهم بصورت تکی استفاده می شود, که در صورت بروز مشکل در هر یک از تصاویر اپراتور تصویر دوربین فوق را بر روی مانیتور فوق آورده و با وضوح و ابعاد بالاتر آن را مشاهده می نماید.

علاوه بر این در صورت استفاده از دوربین مداربسته گردان (Speed Dome) یا زوم دار اپراتور می تواند با استفاده از کیبرد کنترلر آنها را کنترل نموده و بر روی نقطه مورد نظر زوم یا جهت دوربین را تغییر دهد.

با توجه به اینکه اپراتورهای این اتاق ها مدت زمان زیادی را برای نظارت بر دوربین ها صرف می کنند لازم است امکانات رفاهی و آسایشی در این اتاق ها در نظر گرفته شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *