خانه / مقالات / مقالات دوربین مداربسته / دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بیسیم همانطور که از نام آن پیداست به دوربین هایی که از طریق وایرلس به سرور مرکزی خود وصل می شوند, گفته می شود. این دوربین ها در انواع مختلف و برای کارایی های متفاوت تولید می شوند. این دوربین ها از ۲ تکنولوژی متفاوت آنالوگ و دیجیتال ( IP ) برای انتقال اطلاعات خود استفاده می کنند.

 دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ

دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ دوربینی است که برای انتقال اطلاعات خود تصاویر را به سیگنال رادیویی تبدیل می نماید. خروجی فرکانسی آنها بستگی به دوربین متقاوت می باشد. این دوربین ها در کنار ساده و ارزان قیمت بودن مشکلات زیادی دارند که استفاده از آنها را به شدت محدود کرده است.

از جمله این مشکلات می توان به حساس بودن به نویزهای الکترو مغناطیسی, افت سیگنال در صورت وجود موانع و شرایط اب و هوایی مرطوب اشاره کرد که به همین دلیل اکثر برندهای معروف تولید آن را متوقف کرده اند و در صورت تمایل به تهیه آنها باید از برندهای ناشناخته و متفرقه استفاده نمود.

دوربین مداربسته بیسیم شبکه ( IP )

دوربین مداربسته شبکه بیسیم معمولا از تکنولوژی wifi برای انتقال اطلاعات استفاده می کند, این دوربین ها می توانند حجم بیشتری از اطلاعات را با سرعت و کیفیت بالاتر نسبت به نسل قدیمی انتقال دهند و شرایط جوی و نویز تاثیر کمتری بر روی آنها دارد.

(در مقالات بعدی اطلاعات کاملتری در مورد این نوع از دوربین های مداربسته در اختیار شما قرار خواهیم داد)

کاربرد دوربین های مداربسته بیسیم

همانطور که حتما خود شما تا الان حتما این موضوع را مشاهده نموده اید, استفاده از دوربین های مداربسته بیسیم به نسبت دوربین های عادی به مراتب پایینتر است و مهمترین دلیل آن ثبات و پایداری کمتر آن نسبت به دوربین مدار بسته با تکنولوژی ارتباطی با سیم می باشد. این تفاوت در ثبات در دوربین های بیسیم آنالوگ بهتر قابل درک است.

از این دوربین ها در مکان هایی مانند داخل آسانسور ها یا جاهایی که تمایل به کابل کشی ندارند بیشتر استفاده می شود.

فرستنده دوربین مداربسته

برای انتقال اطلاعات به صورت بیسیم می توان از فرستنده و گیرنده دوربین مداربسته آنالوگ یا دیجیتال نیز استفاده کرد . این فرستنده ها را می توان به دوربین مداربسته و سرور مرکزی متصل نمود و انتقال اطلاعات را انجام داد. در مقالات بعدی در مورد این فرستنده و گیرنده ها اطلاعات بیشتری در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهیم داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *