خانه / مقالات / مقالات دوربین مداربسته / دوربین مداربسته مخفی

دوربین مداربسته مخفی

دوربین مداربسته مخفی

دوربین مداربسته مخفی

یکی از درخواست های مشتریان از فروشندگان محصولات نظارت تصویری ، دوربین مداربسته مخفی می باشد. دوربین مداربسته مخفی به گونه ای از دوربینهای مداربسته گفته می شود که معمولا سایز بسیار کوچکی دارند و به راحتی قابل تشخیص نمی باشند.

استفاده از دوربین مداربسته مخفی می تواند با اهداف مختلفی انجام شود. یکی از متداول ترین استفاده های اینگونه دوربینها برای عدم شناسایی محل دوربین می باشد و ممکن است در کنار سایر دوربینهای در دید اشخاص نصب شوند.

در ادامه سعی خواهیم نمود شما را با انواع مختلف این دوربین و کاربردهای آن آشنا نماییم.

انواع دوربین مداربسته مخفی

این دوربینها در انواع مختلف با ویژگی ها و امکانات  گوناگون موجود می باشند. بعضی از مدلها آنقدر کوچک می باشد که در وسایل مختلف گنجانده شده اند. البته تقسیم بندی این دوربینهای مداربسته به چند دسته بندی خاص محدود نمی شود.

در زیر به برخی از مدل دوربین مداربسته مخفی اشاره شده است :

دوربین مداربسته مینیاتوری ( Pinhole ) : برخی اوقات از این دوربینها به عنوان دوربین مخفی نیز استفاده می شود.

این دوربینها سایز کوچکی در مقایسه با سایر دوربینهای مداربسته داشته و به دلیل لنز کوچک آنها ، می توان به راحتی آن را در یک مکان مناسب پنهان نموده و فقط کافی است با ایجاد یک سوراخ کوچک برای لنز ، دید مورد نیاز دوربین را فراهم نمود.

معمولا از کابل برق یا آداپتور برای تغذیه این دوربینها استفاده می شود و در محل ثابتی نصب می شوند.

دوربین مداربسته مخفی سیم کارت خور : این دوربینها نیز دسته دیگری از دوربینهای مخفی می باشند. دوربین سیم کارت خور علاوه بر ضبط تصویر در کارت حافظه SD موجود در دستگاه ، امکان گرفتن عکس با استفاده از ارسال پیامک ، مشاهده تصویر و صوت از طریق دیتا سیم کارت را نیز دارا می باشد.

این دوربینها دارای یک باتری کوچک قابل شارژ می باشند و تا زمانی که باتری دستگاه تمام نشده است می توان از تمامی امکانات آن استفاده نمود. محل نصب این دوربینها را به راحتی می توان تغییر داد.

دوربین مداربسته مخفی تعبیه شده

دوربینهای مدار بسته مخفی تعبیه شده در دستگاه های مختلف :

این دوربینها معمولا در دستگاه ها و وسایل مختلف تعبیه شده اند و تشخیص آنها کار پیچیده ای می باشد. چون محدودیتی در طراحی این دوربینها وجود ندارد ، در زیر به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم نمود.

این دوربینها قابلیت ارائه کیفیت تصویر HD و Full HD را نیز دارا بوده و بعضی از مدل ها دارای قابلیت دید در شب نیز می باشند.

دوربین مداربسته مخفی خودکاری : این دوربینا در یک خودنویس یا خودکار تعبیه شده اند و با اتصال به کامپیوتر می توان تصاویر ضبط شده در آن را مشاهده نمود. این دوربینها در ظرفیت های ذخیره سازی و زمان شارژدهی متفاوت در بازار موجود می باشند.

فلش مموری USB دارای دوربین مداربسته مخفی : این دوربینهای مخفی در یک فلش مموری تعبیه می شوند.

دوربین مداربسته مخفی در پریز برق یا ۳ راهی برق : این دوربینها در پریز برق و ۳ راهی برق تعبیه شده اند و به دلیل کوچک بودن به سختی قابل شناسایی می باشند.

دوربین مداربسته مخفی در دتکتور تشخیص حریق و دود : این دوربینها در دتکتور تشخیص حریق گنجانده شده اند.

دوربین مداربسته مخفی در ساعت رو میزی و دیواری : این دوربینها در ساعت دیواری و رو میزی تعبیه شده اند.

دوربین مداربسته مخفی در ساعت مچی : این دوربینها در ساعت های مچی تعبیه می شوند و به دلیل کوچک بودن به سختی قابل تشخیص می باشند.

اینها تنها نمونه ای از دوربینهای تعبیه شده در دستگاه های مختلفی بود. این دوربینها به علت کوچکی در دستگاه های مختلف تعبیه می شوند و روز به روز به دستگاه هایی که در آنها از این دوربینها استفاده شده است افزوده می شود.

از جمله وسایل دیگر می توان به مواردی چون : چوب لباسی ، ریموت دزدگیر ، آداپتور برق ، لامپ LED ، عینک طبی ، باکس دستمال کاغذی و … اشاره نمود.

کاربرد دوربین مداربسته مخفی

دوربین مدار بسته مخفی می تواند برای اهداف و دلایل گوناگونی استفاده شود. از جمله مهمترین دلایل استفاده از آنها عدم تشخیص محل نصب دوربین می باشد.

کاربر می تواند با استقرار چند دوربین مداربسته قابل دید ، حواس افراد خلافکار را پرت کرده و تشخیص دزدان با این روش بسیار راحت تر می باشد.

البته بعضی از اماکن بدون اطلاع مراجعه کنندگان از وجود سیستم نظارت تصویری اقدام به نصب دوربین مداربسته مخفی می کنند. طبق قانون باید وجود سیستم مداربسته به اطلاع افراد برسد اینکار معمولا با نصب برچسب هایی مانند : “این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد” انجام می شود.

نصب دوربین مخفی در محیط های خصوصی و مشاعات ساختمان بدون داشتن مجوز ممنوع می باشد و در صورت عدم رضایت ساکنین یا شکایت آنها نیز می تواند شامل پیگیری های قضایی شود. حتی نصب دوربین مداربسته در منزل شخصی هم نیازمند مجوز بوده و در صورت شکایت افراد مراجعه کننده به منزل شما ، مشکل قضایی و جریمه را در پی خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *