خانه / مقالات / مقالات دوربین مداربسته / چه زمانی از دوربین مداربسته بیسیم استفاده کنیم؟

چه زمانی از دوربین مداربسته بیسیم استفاده کنیم؟

دوربین مداربسته بیسیم

چه زمانی از دوربین مداربسته بیسیم استفاده کنیم ؟

شاید در هنگام خرید سیستم نظارتی برای خرید دوربین مداربسته بیسیم وسوسه شده باشید. استفاده از سیستم نظارتی بیسیم در انتخاب محل نصب دوربینها انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد و نیاز شما به کابل کشی برای هر دوربین را با استفاده از اتصال wifi کاهش می دهد.

اما آیا می دانید که این تکنولوژی چگونه کار می کند ؟

وقتی در مورد سیستم نظارتی بیسیم صحبت می کنید با دو انتخاب و تکنولوژی متفاوت روبرو خواهید بود :  دوربین مداربسته wifi و سیستم وایرلس نقطه به نقطه یا Point-To-Point

دوربین مداربسته WiFi

دوربین های مداربسته وای فای معمولا در خانه ها و کسب و کارهای کوچک از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند. این دوربینها معمولا سایز کوچکی دارند ، استفاده از آنها مقرون به صرفه بوده و نصب آنها آسان می باشد.

این دوربینهای مداربسته باید در سیستم های نطارتی کوچک استفاده شوند ، زیرا استفاده از تعداد زیادی از این دوربینها در یک سیستم پهنای باند شما را به هدر خواهد داد.

این دوربینهای مداربسته معمولا دارای امکانات معمولی می باشند و اگر نیاز به ویژگی یا کاربرد خاصی داشته باشید انتخاب های شما محدود خواهد بود.

حتی در صورت استفاده از این دوربینها هنوز نیاز به استفاده از اتصال برق خواهیم بود و تعداد کمی از این دوربینها با باتری ارائه می شوند که استفاده از باتری به دلیل نیاز به شارژ مجدد آنها و تعویض برای یک سیستم نظارتی مناسب نمی باشد و فقط برای مدت محدود یا کارایی های خاص استفاده از باتری توصیه می شود.

سیستم نظارتی بیسیم

سیستم وایرلس نقطه به نقطه ( Point-To-Point )

اگر شما نیاز به استفاده از تعداد زیادی دوربین مداربسته به صورت بیسیم در یک منطفه بزرگ هستید یا نیاز به امکانات خاص یا پیشرفته در سیستم نظارتی خود دارید ، استفاده از سیستم وایرلس نقطه به نقطه (Point-To-Point) انتخاب مناسب تری خواهد بود.

این نوع از سیستم نظارتی بیسیم به شما اجازه راه اندازی یک سیستم مبتنی بر IP با استفاده از اتصال دوربین مداربسته با یک آنتن وایرلس را خواهد داد.

در این سیستم نظارتی می توان از آنتها و رادیو های قدرتمند وایرلس برای اتصال سیستم در فواصل زیاد استفاده نمود. ( هر چند که آنتنها باید دارای خط دید مستقیم نسبت به همدیگر باشند)

مانند اتصال سیستم نظارتی در ساختمانهای مختلف یک دانشگاه ، مراکز صنعتی یا اتصال آن با پارکینگ.

آنتنهای وایرلس با اتصال به دوربینهای مداربسته با آنتن اصلی که در محل استقرار سرور یا دستگاه صبط کننده (NVR) ارتباط برقرار می کنند.

در این سیستم دوربینهای مداربسته حتما نیاز به اتصال برق خواهند داشت و پیاده سازی این سیستم نظارتی معمولا با باتری انجام نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *