خانه / مقالات / مقالات دوربین مداربسته / سوئیچ KVM دوربین مداربسته

سوئیچ KVM دوربین مداربسته

سوئیچ KVM دوربین مداربسته

سوئیچ KVM دوربین مداربسته

KVM از مخفف کلمات Keyboard , Video و Mouse می باشد. سوئیچ KVM دستگاهی است که به کاربر اجازه می دهد که از یک کیبورد ، موس یا نمایشگر برای دو یا چند دستگاه DVR یا تجهیزات ضبط نمایش تصاویر دوربین مداربسته یا کامپیوتر استفاده نمایید. از این سوئیچ می توان برای اتصال همزمان یک کامپیوتر و دستگاه DVR به یک نمایشگر استفاده نمود و نیاز ما را به تهیه نمایشگر جداگانه برای هر دو دستگاه کاهش می دهد. به عنوان مثال در مکانی که نیاز به کنترل و مشاهده تصاویر به صورت همیشگی وجود ندارد ، مثلا یک فروشگاه کوچک اگر در فروشگاه شما کامپیوتری موجود می باشد نیاز به تهیه نمایشگر جداگانه برای سیستم نظارتی نمی باشد و شما می توانید از نمایشگر کامپیوتر خود به صورت اشتراکی برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته خود نیز استفاده نمایید.

انواع سوئیچ KVM دوربین مداربسته

این سوئیچ ها با ظرفیت اتصال و اشتراک ۲ تا ۶۴ دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته قابل تهیه می باشند. در سیستم مداربسته معمولا از نوع ۲ پورت آن بیشتر استفاده می شود. سوئیچ KVM توسط شرکت های مختلف تولید کننده تجهیزات مداربسته ساخته می شود و به راحتی از طریق فروشگاه های تجهیزات شبکه قابل تهیه می باشد.

طریقه نصب سوئیچ KVM دوربین مداربسته

نصب سوئیچ KVM بسیار ساده می باشد و نیاز به دانش فنی خاصی ندارد. این سوئیچ ها بسته به چند پورت بودن آنها دارای یک خروجی تصویر و چندین ورودی تصویر می باشند. به عنوان مثال در سوئیچ ۲ پورت KVM دی لینک قسمت ورودی تصویر با PC1 و PC2 مشخص شده و در طرف دیگر پورت اصلی تصویر قرار دارد. در ابتدا پورت اصلی را به نمایشگر خود متصل نمایید و دستگاه های دیگر را پورت های ورودی تصویر که با PC1 و PC2 مشخص شده است متصل نمایید.

با استفاده از کلید موجود بر روی سوئیچ KVM می توانید بین تصاویر دستگاه های مختلف سوییچ نمایید.

قیمت نوع ۲ پورت این دستگاه در بازار معمولا در حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان برای برندهای شناخته شده می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *